JARNÍ PYLOVÉ TRÁPENÍ

Příroda se probouzí, začínají kvést květiny, stromy, až by se chtělo zaplakat nad tou krásou. Tedy mnozí z nás pláčou, ovšem nikoli z přemíry zjihlých citů, ale díky alergickým reakcím na pyly, jež přináší právě kvetení. A letos to všechno přichází mnohem dříve.

Jestli vám květový pyl nedělá úplně dobře, vyzkoušejte přírodní metodu, která nezatíží vaše tělo, ale naopak mu prospěje. Zkuste tři esenciální oleje od doTERRY:

LEVANDULI, MÁTU a CITRON

Tyto oleje můžete užívat celkem libovolným způsobem, důležité je, abyste je použili ve stejných poměrech. Tedy 1-1-1 (citliví jedinci) kapka nebo 2-2-2 (pro otrlejší).

Používejte je několikrát denně, podle potřeby. Nejméně ráno a večer.

Máte ucpaný nos?  Zkuste oleje inhalovat z dlaní. Kápněte si z každé lahvičky 1-2 kapky, přikryjte si nos a inhalujte.

Zbytek olejů v dlaních ještě namažte vzadu na šíji. Pomohou vám uvolnit napětí v hlavě.

Pokud si oleje namažete na plosky chodidel, budou působit na celé tělo najednou – během několika málo minut byste měli pocítit úlevu. Doporučuji přidat půl lžičky kvalitního rostlinného oleje, lépe se směs nanáší.

S těmito oleji můžete také provést výplach nosu. Přidejte od každého 1 kapku do kávové lžičky soli a tu rozpusťte v 0,5 litru převařené vody. Touto směsí si vypláchněte nosní dutinu pomocí nosní sprchy /konvička na propláchnutí nosu/.

Technika výplachu nosu je velmi účinná, i když použijete jen sůl. Návod na tuto tradiční jógovou techniku najdete např. zde: https://www.jogadnes.cz/joga/dzala-neti/.

Ale zpět k olejíčkům. DoTERRA nabízí i variantu v kapslích pro snadnější použití. Každá kapsle obsahuje po 2 kapkách. Produkt se jmenuje TriEase softgels.

Vyzkoušejte tyto 3 oleje a užijte si rozkvetlého jara s čistou hlavou i nosem!

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Všechny produkty doTERRA jsou k dostání u mě ve studiu. Mějte prosím na paměti, že aby esenciální oleje pomáhaly, musí být ve 100% čisté terapeutické kvalitě. Nedoporučuji takto užívat běžně dostupné esenciální oleje.

V případě zájmu o esenciální oleje mě prosím neváhejte kontaktovat.

MgA. Pavlína Řehulková, odborný aromaterapeut.